777 468 793
566 781 851
info@dozavm.cz

Komenského 10/2
594 01 Velké Meziříčí

Kalendář kroužků

  • Po
  • Út
  • St
  • Čt
  • So
  • Ne

Newsletter

Nechte se informovat o novinkách a akcích v DÓZE a zadejte

TRACKuj VelMez JE U KONCE

TRACKuj VelMez JE U KONCE

Vážení a milí přiznivci TRACKování s Dózou,

oznamujeme a připomínáme, že soutěž skončila 29.4.2021.

Přinášíme malé ohlédnutí za jarním TRACKováním. Outodoorová hra – již druhá přepracovaná verze – zaměřená na putování ulicemi města a luštění šifer nadchla mnoho obyvatel Velkého Meziříčí či blízkého okolí. Registrovalo se celkem 396 soutěžících – 119 v kategorii pro nejmenší děti do 6ti let, v hlavní kategorii pak 108 dětí do 15ti let a 169 soutěžících z řad studentů, dospělých i seniorů. Nejstarším účastníkem byl 78letý soutěžící.
Putování a hledání šifer v ulicích města probíhalo od 20. března do 29. dubna 2021.

V jarním trackování bylo cílem (na rozdíl od podzimu, kdy úkolem soutěžících bylo sesbírat 20 žetonů Dózáků z 5ti různých kategorií) dešifrovat zprávu – legendu o  vzniku Velkého Meziříčí. Ta byla rozdělena do 20ti částí umístěných na tabulkách v ulicích města. Nejmenší soutěžící měli za úkol objevovat na tabulkách obrázky, doma je pak nakreslit a přinést na Dózu. Trackující se během hry seznámili s různými typy šifer, oprášili morseovu abecedu a nemálo z nich pak objevilo nová zákoutí a ulice města, o kterých ani nevěděla, že se ve Velkém Meziříčí nachází.

Odměněni byli ti trackující, kteří dodrželi pravidla hry a v termínu zaslali všechna znění šifer – a nezalekli se ani záměrné chyby, kterou jsme nastražili. Cenu si nakonec vyzvedlo 34 nejmenších dětí. Jejich krásné obrázky nás moc potěšily. Legendu o vzniku města správně dešifrovalo 56 dětí od 6ti do 15ti let a 88 dospělých. S radostí jsme tedy vydali 178 cen.

Samotný smysl vzniku hry – soutěže TRACKuj VelMez – se podařilo naplnit. Soutěžící s námi aktivně trávili svůj volný čas a navíc si hru jak na podzim 2020 tak i na jaře 2021 opravdu užívali, a za to jsme moc rádi.

Věříme, že se podaří zorganizovat i další trackování na podzim 2021 a občané Velkého Meziříčí budou moci vyrazit opět do ulic či blízkého okolí a objevovat, hledat, pátrat, luštit, sbírat … atd.

Velmi děkujeme vlastníkům pozemku za spolupráci – za možnost umístit soutěžní tabulky v blízkosti jejich domu.

Děkujeme také sponzorům za poskytnutí cen pro soutěžící – Informační centrum Velké Meziříčí, firmám ALPA, a.s., Kooperativa pojišťovna, a.s.,  NPK Europe Mfg. s.r.o., Henkel ČR s.r.o. a POEX Velké Meziříčí, a.s.  

                                                                                                                                                                                                               -jž-