777 468 793
566 781 851
info@dozavm.cz

Komenského 10/2
594 01 Velké Meziříčí

Kalendář kroužků

  • Po
  • Út
  • St
  • Čt
  • So
  • Ne

Newsletter

Nechte se informovat o novinkách a akcích v DÓZE a zadejte

Malí vědátoři z Dózy – střediska volného času v Praze

Malí vědátoři z Dózy – střediska volného času v Praze

Akce „Praha patří dětem“ s tématem „Vynálezy, které ne/změnily svět“ – proběhla o víkendu 13. až 15. října 2017.

Soutěže jsme se zúčastnili s dalšími 12-ti týmy z celé republiky. Náš tým „DÓZYS“ se skládal z 10 dětí a dvou vedoucích. V naší skupině bylo 5 kluků a 5 holek od 2. do 9. třídy. Prezentovali jsme vlastní fiktivní vynález – Hurín. Látku, která dokáže zneškodnit ničivý hurikán.

V pátek večer jsme představili náš vynález krátkým videozáznamem o vzniku a využití Hurínu. V sobotu jsme navštívili zajímavá místa, která mají spojitost s objevy, zajímavostmi nebo osobnostmi vědeckého světa. V chemickém institutu jsme vyzkoušeli určování otisků prstů, na Vyšehradě navštívili památník významného českého vynálezce, ve Stanici mladých přírodovědců si vyrobili „sérum“ proti jedovatým žábám, navštívili jsme Muzeum MHD – tramvajovou vozovnu, Národní technické muzeum a ve Stanici mladých techniků si sestrojili vlastní „pastičkomobil“. Tyto úkoly nám pomohly najít lupiče, který odcizil v noci prezentace našich vynálezů. Abychom lupiče našli, museli jsme využít spolupráce, vědomostí, ale také fantazie a zručnosti. Ve chvílích volna jsme navštívili Karlův most a Staroměstské náměstí.

S naším vynálezem jsme reprezentovali Dózu – středisko volného času, město Velké Meziříčí a Kraj Vysočinu.  S naším vynálezem jsme se umístili na 2. místě a užili jsme si parádní výlet.

Koukněte na naše soutěžní video: https://www.facebook.com/DozaVM/videos/1514342535302093/

Za tým „Dózys“ Nikča