777 468 793
566 781 851
info@dozavm.cz

Komenského 10/2
594 01 Velké Meziříčí

Kalendář kroužků

  • Po
  • Út
  • St
  • Čt
  • So
  • Ne

Newsletter

Nechte se informovat o novinkách a akcích v DÓZE a zadejte

Evropský týden mobility na DÓZE

Evropský týden mobility na DÓZE

V rámci celosvětové kampaně, která tradičně upozorňuje na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení , proběhly na Dóze středisku volného času s finanční podporou města Velké Meziříčí hned dvě akce s podtitulem „ Kombinuj a jeď “.

Pro mateřské školy ve Velkém Meziříčí a okolí byla vyhlášena výtvarná soutěž. Tvořivé nadšení projevily pouze tři soutěžící školky – MŠ Uhřínov, MŠ Ořechov a MŠ Sokolovská VM, kterým za účast děkujeme. Práce se opravdu líbily a porota je velmi ocenila. Věříme, že si ceny najdou ve třídách dětí své místo a že si je patřičně užijí.

V úterý 25.9. ve velkém sále Jupiterclubu proběhlo dopolední soutěžní klání Kombinuj a jeď určené žákům 3. a 4. tříd ZŠ. Celkem šest čtyřčlenných družstev bojovalo o hodnotné ceny. Pod drobnohledem poroty z řad záchranářských složek Policie ČR, Hasičů a Červeného kříže si žáci změřili své síly ve sportovních i vědomostních disciplínách. Svým nadšením a elánem v soutěži si děti připomněly, že automobily opravdu nejsou jediným dopravním prostředkem, a že je k dispozici řada podstatně smysluplnějších možností – jízda na kole, koloběžce, používání MHD atd. Děkujeme všem zúčastněným školám v soutěži a také divákům z řad spolužáků za vytvoření atmosféry.
Výsledky:
1. místo          - ZŠ Mostiště, 4. třída                      - 22 bodů
2. místo          - ZŠ Sokolovská, 4.B                        - 21 bodů
3. místo          - ZŠ Mostiště, 3. třída                      - 20 bodů

4. místo           - ZŠ Sokolovská, 4.A   
5. místo           - ZŠ Lavičky, 3. a 4. třída
6. místo           - ZŠ Sokolovská, 3. A             


- jž -